DYPLOM 2020 NAUKA ZDALNA NAUKA ZDALNA Wystawa – Nowy Tomyśl Szkolna galeria zdjęć Najnowsze wyposażenie:) Nowa pracownia foto! "Nowiutka" sala gimnastyczna NOWE WYPOSAŻENIE ERASMUS+ NOWE WYPOSAŻENIE Komputery iMac ! DRUKARKA 3D "NOWA" SZKOŁA! Willa "Marjanówka"

o Liceum

Tradycja i Nowoczesność

 

  

 

 


 

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Chełmońskiego jest godnym spadkobiercą ponad stuletniej tradycji szkolnictwa artystycznego w Nałęczowie. We wrześniu 2013 roku obchodziliśmy 110 rocznicę powstania szkoły. Jesteśmy pięcioletnią ponadgimnazjalą szkołą prowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie. Po pięciu latach nauki uczniowie zdają egzamin dyplomowy z wybranej przez siebie specjalizacji: meblarstwo artstyczne lub projektowanie zabawek oraz mogą przystapić do egzaminu maturalnego. Od wielu lat organizowane są liczne wystawy prezentujące dorobek artystyczny uczniów, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Obecnie w szkole uczy się ponad stu trzydziestu uczniów zdobywając atrakcyjny zawód Plastyka w zakresie wspomnianych wcześniej specjalizacji. Od 1976 roku działa przy szkole "Mała Galeria", w której organizowane są wystawy wybitnych artystów, wśród nich licznych absolwentów szkoły. Stowarzyszenie Szkoła i Sztuka powołane w sierpniu 2005 r wspierać będzie działalność finansową szkoły; zgromadzone fundusze przeznaczone będą na organizację plenerów i wycieczek oraz zakup niezbędnych materiałów plastycznych, stypendia dla najlepszych uczniów. Nawiązaliśmy współpracę z firmą SAME DEUTZ FAHR Polska, Cisowianką, DPS - dystrybutorem na Polskę oprogramowania SolidWorks, a nadany nam znak CSWA Provider jest prestiżowym znakiem przyznawanym przez SolidWorks Corporation autoryzowanym jednostkom edukacyjnym, które spełniły niezbędne wymagania do przeprowadzania międzynarodowej certyfikacji SolidWorks na poziomie Certified SolidWorks Associate (CSWA). Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie jest pierwszym liceum w Polsce posiadającym od 2013 roku SolidWorks w swojej ofercie dydaktycznej oraz pierwszą szkołą średnią, która uzyskała ten prestiżowy tytuł i możliwość certyfikacji. Szkoła zapewnia wysoki poziom nauczania z przedmiotów ogólnokształcących i artystyczno-zawodowych - co roku nasi maturzyści rozpoczynają studia w Akademiach Sztuk Pięknych w kraju i za granicą. Szkoła posiada pracownię informatyczną wyposażoną w najnowocześniejszą technologię druku 3D wyposażoną w drukarkę MarkerBot Replikator Z18. W grudniu 2015 roku zakończyliśmy termomodernizację naszej placówki i zabytkowej willi Marianówka. Dzięki temu możemy uczyć się i pracować w zdecydowanie lepszych warunkach lokalowych zarównoo w szkole, jak i internacie. Jeżeli pragniesz spędzić najbliższe cztery lata w pięknej miejscowości uzdrowiskowej, w przyjaznej kameralnej atmosferze tworzonej przez uczniów z całej Polski i wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Przyjedź do nas - czekamy na Ciebie!