DYPLOM 2020 NAUKA ZDALNA NAUKA ZDALNA Wystawa – Nowy Tomyśl Szkolna galeria zdjęć Najnowsze wyposażenie:) Nowa pracownia foto! "Nowiutka" sala gimnastyczna NOWE WYPOSAŻENIE ERASMUS+ NOWE WYPOSAŻENIE Komputery iMac ! DRUKARKA 3D "NOWA" SZKOŁA! Willa "Marjanówka"

willa Marjanówka

Ośrodek Plenerowy Willa "Marjanówka"

  

 

 

 

 

 

 

 Willa Marjanówka położona przy ul. Poniatowskiego 27 w Nałęczowie, to obiekt wpisany do rejestru zabytków będący w trwałym zarządzie naszej szkoły. W grudniu 2015 roku zakończyliśmy remont kapitalny i termomodernizację tego wspaniałego budynku. Najszybciej, jak to tylko będzie możliwe uruchomimy tutaj Ośrodek Plenerowy dla uczniów i nauczycieli szkół artystycznych. Będziemy organizować plenery, wystawy, warsztaty i koncerty. Wierzymy, że Willa Marjanówka stanie się w niedalekiej przyszłości bardzo ważnym punktem na kulturalnej mapie Polski. Ze względu na konieczność prowadzenia remontowych prac powykonawczych, pobyty większych grup w Marjanówce nie są obecnie możliwe. Aby jednak rola Ośrodka Plenerowego wypełniała się, zapraszamy wybitne postaci świata sztuki na kilkudniowe wizyty rezydencyjne. I tak w galerii willi Marjanówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie otworzyliśmy wystawy:

  • ​W dniach od 23 do 30 kwietnia 2019 r., naszymi gośćmi są uczennice z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Celem przyjazdu grupy jest udział w plenerze malarskim w Nałęczowie. Wydarzenie to traktujemy jako oficjalną inaugurację podstawowej funkcji Willi "Marjanowka" - ośrodka plenerowego dla uczniów szkół artystycznych. Zobacz zdjęcia z pleneru :)
  • Od 29 sierpnia do 2 września 2019 r. gościliśmy w "Marjanówce" profesorów Jana Buczkowskiego i Krzysztofa Wróblewskiego, absolwentów szkoły a obenie pracowników Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Obecność naszych gości spowodowana była otwaciem ich wystawy poplenerowej. Wspomniany plener odbył się w 2016 i 2017 roku. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas dla społeczności naszej szkoły. Zobacz zdjęcia z otwarcia wystawy

 

 

 

 

 

 

 

 

Fortografie u góry od lewej Krzysztof Heyke, Jarosław Ćwiek

Regulamin Willi "Marjanówka"