DYPLOM 2020 NAUKA ZDALNA NAUKA ZDALNA Wystawa – Nowy Tomyśl Szkolna galeria zdjęć Najnowsze wyposażenie:) Nowa pracownia foto! "Nowiutka" sala gimnastyczna NOWE WYPOSAŻENIE ERASMUS+ NOWE WYPOSAŻENIE Komputery iMac ! DRUKARKA 3D "NOWA" SZKOŁA! Willa "Marjanówka"

spojrzenia na sztukę

Teksty naszych uczniów

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami uczniów Liceum Plastycznego w Nałęczowie na temat sztuki. Inspiracją jest dla nas pomysł realizowany przez Liceum Plastyczne w Supraślu w postaci strony internetowej i kącika o nazwie „Słowem malowane”. Chcemy, by także nasi uczniowie mieli możliwość dzielenia się swoimi obserwacjami i refleksjami związanymi ze sztuką.

Autorzy tych wypowiedzi to młodzi twórcy – przyszli artyści, którzy dziś otwierają się na przejawy twórczości cudzej, a swe wrażenia próbują oswoić i zwerbalizować. Jest to dowodem ich wielkiej wrażliwości, otwartości oraz wynikiem zainteresowań współczesnymi wydarzeniami kulturalnymi.
Zapraszamy wszystkich chętnych do lektury oraz dzielenia się własnymi refleksjami na temat sztuki i działalności artystycznej.


Nauczycielki historii sztuki: Małgorzata Peroń i Aneta Sereda

Jakub KANAREK - Alegoria Wiktorii - analiza.

Jakub KANAREK - Wenus Medycejska.

Jakub KANAREK - WOJCIECH GERSON - Dzieci wiejskie WILLIAM-ADOLPHE BOUGUEREAU - Amor i Psyche jako dzieci.
Analiza_porównawcza obrazów.

Jakub KANAREK - Recenzja wystawy Zdzisława Beksinskiego Muzeum Lubelskie w Lublinie.

Łukasz GAŁACH - ŚWIATŁA CIEMNEJ RZEKI.

Jakub KANAREK - Wystawa Rodin - Dunikowski - Kobieta w polu widzenia.

Jakub KANAREK - Wystawa Władysława Skoczylasa – Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - recenzja.